УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз дозволяє оцінити структуру молочної залози.

У деяких випадках, під час обстеження молочної залози, лікар може додатково застосувати доплерографію для оцінки кровотоку в молочній залозі а також еластографію. Іноді це дає додаткову інформацію про патології молочної залози.

УЗД молочних залоз проводиться з метою виявлення доброякісних і злоякісних утворень в молочних залозах виявлених лікарем під час медичного обстеження. УЗД використовується як самостійний метод, так і в поєднанні з мамографією.

УЗД молочних залоз застосовується як скринінгове дослідження під час профілактичного медичного огляду.

У ряді випадків, по діагностичному значенні, УЗД перевершує мамографію, наприклад, при дослідженні молочних залоз у молодих жінок, у жінок з фіброзно-кістозною мастопатією, у виявленні кіст молочних залоз.

Сучасні дослідження, проведені в багатьох країнах світу, рекомендують жінкам, які не досягли 35-ти річного віку проводити саме УЗД молочних залоз, а не мамографію.

Підготовка до УЗД молочних залоз

Первинне профілактичне обстеження можна пройти в будь-який день циклу. Дослідження молочних залоз з уточнюючою метою бажано проводити в перші 10 днів менструального циклу (оптимально 5-9 день). Спеціальної підготовки не потрібно.

Проведення дослідження

Під час дослідження Вам буде запропоновано роздягнутися до пояса. Ви будете лежати на спині з піднятою рукою над головою. У деяких випадках лікар може попросити Вас змінити положення тіла. Далі на шкіру наноситься спеціальний гель, який дозволяє створити оптимальний контакт між шкірою і ультразвуковим датчиком. Лікар, пересуваючи датчик над досліджуваними областями, оцінює структуру молочних залоз, при необхідності, роблячи знімки патологічних утворень. Дослідження є безболісним і не викликає дискомфорту.

Переваги УЗД молочних залоз:

  • Під час УЗД не використовується іонізуюче випромінювання.
  • Ультразвукове сканування дає чітке уявлення про м’які тканини, які не відображаються на рентгенівських зображеннях.
  • Ультразвукове дослідження проводиться в реальному часі, що дозволяє проводити біопсію виявлених утворень.
  • УЗД здатне виявити патологію молочних залоз у жінок з фіброзно – кістозною мастопатією.
  • УЗД може допомогти виявити та класифікувати патологію молочних залоз, яка не може бути адекватно інтерпретована при використанні однієї лише мамографії.

Ультразвук є одним з інструментів, що використовуються для діагностики злоякісних утворень молочної залози, але він не замінює мамографію, так як і мамографія не замінює УЗД та ретельне клінічне обстеження молочної залози.

Діагностична цінність УЗД, як і інших діагностичних методів (рентген, мамографія, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія та ін), прямо пропорційна хорошому устаткуванню і професіоналізму лікаря.